Dobrý deň,

V prvom rade, som vcelku rád že sme odvolili a že sme sa dohodli že prístrešok bude teraz a nie neskôr a že zabojujeme o dotáciu.

Trochu ma mrzí že sme neschválili odmenu pre SK progres, lebo sme mohli ušetriť.

Ale konkrétne: Bol som za kolegom ktorý robí rozpočty na stavby a povedal mi že takýto prístrešok môže stáť cca 30.000 € – plus mínus. Z tejto ceny sa potom rátajú ceny za projekt a inžinierske činnosti ( vybavovanie na úradoch, zisťovanie polohy potrubí a vedení pod pozemkom, zmluvy….je toho skutočne dosť a sú firmy ktoré sa živia iba týmto ).

Cena za takýto projekt a inžinierske činnosti je na základe tabuliek z cenníka cca 3000 € kde sa táto delí na 1/3 za inžiniering (1000€) a 2/3 (2.000 € za projekt).

No, a teraz tá odmena za inžiniering pre SK Progres ktorú sme neschválili – pýtali si 1% z 30.000 (cena prístrešku) čo je 300 €. Celkovo nás to mohlo vyjsť na 2.300 € (300 + 2000 za projekt). Teraz za to isté zaplatíme niekomu 3.000 €, lebo na ne má v zmysle cenníka nárok. Mohli sme ušetriť 700 €-chýbali nám 2 hlasy. A ako sa k tomu postaví SK Progres, že nedoastane ani tie 3 stovky, to netuším. Len viem, že toto rozhodne nemajú v rozsahu činnosti ktoré sa robia grátis, toto sú regulérne platené služby.

Na záver ešte chcem podotknúť, 30.000 je orientačný nástrel. O 1 – 2 roky to môže byť úplne iné číslo.

Nikto tiež nepovedal že zháňať firmy nám musí SK Progres. Ak má niekto pocit, že ceny sa tu umelo nafukujú, cenové ponuky si môžme zohnať aj my a porovnať s tým čo nám dá SK Progres. Ak dokonca máte stavebnú firmu, ste projektant, zabezpečujete vybavovačky na stavebných úradoch, alebo viete pomôcť právnou radou alebo inak… každý je vítaný. Robíme to pre seba.

Súvisiace príspevky